Marika Kyselová

Seznamte se

Pohyb pro mne představuje lehkost, radost a uvolnění, ale také cestu k sebepoznávání. Někdy se nejvíce pohybu děje tehdy, když pouze ležíme a vnímáme, co se děje "uvnitř". V té chvíli můžete pozorovat, zda se cítíte na více či méně pohybu, je možné pozorovat a cítit dech, jenž je jakousi harmonizující složkou. Aby mohl dech volně proudit, je důležité, aby měl prostor v uvolněném těle, je důležité nebýt zbytečně v křeči. Se mnou si můžete dopřát uvolnění, pohyb bez zbytečného úsilí a naučit se jak naslouchat svému tělu. Budu ráda průvodcem Vaší na cestě. Více informací naleznete na webových stránkách www.marikakyselova.cz.

Marika Kyselová

Pilates & Yoga

Barbara Haráčová

Seznamte se

Dlouhá léta pro mne jóga představovala styl cvičení, který vede k hezkému tělu. Ovšem životní zkušenosti a zkoušky zcela změnily mé vnímání jógy a dnes se usmívám nad tím, jak úzce jsem tento nádherný široký systém vnímala a sama sebe tak připravila o mnoho, čím mne jóga obohacuje dnes. Díky józe jsem začala respektovat a milovat své tělo, díky kterému si mohu užívat každodenních radostí života. Ruku v ruce s touto filozofií jsem se před léty začala zajímat o to, jak cvičit tak, abych sobě a klientům prospívala, nikoli ubližovala. Lidské tělo je geniálním výtvorem přírody, a pokud víme, jak jej používat v souladu s tím, jak nás příroda utvořila, stane se pro nás (nejen) cvičení zábavnou a příjemnou zkušeností s přesahem do dalších dnů. Ráda vedu lekce náročnějšího typu, stejně tak mne baví uvést klienty do vnitřních hlubin na vlně jin jógy či řizených relaxací. Ať už vedu jakoukoli formu jógy, nejdůležitějším aspektem je pro mne dech. Dech je život a jóga je cesta životem.

Barbara Haráčová

Hatha Jóga, Jin Jóga, Jóga Nidra

Petra Plutnarová

Seznamte se

Jsem student, života, sebe, toho, jak náš svět funguje. Vše, co zde existuje, je pouze čirá energie a tajemství, jak proplout životem bez přílišného úsilí, je nestát plynutí energie v cestě. Často vydáváme na procesy v našem těle a životě mnohem více energie, než je doopravdy třeba a pak se podivujeme, když se nám energie a vědomého prožitku či soustředění v potřebnou chvíli nedostává. Zvědavost, zjemňování, zvyšování vnímavosti, odevzdání se a postupné učení se, kde intenzitu snížit a kde v pravý čas vhodně zvýšit, jsou klíčem k životu v harmonii s vysokou úrovní energie a vibracemi, které nám spolu s usazením se ve svém středu dovolují zabydlet se ve svém těle a v klidu propustit ze života již nepotřebné a otevřít tak prostor novému a harmonickému plynutí energie. Naše nezřídka přehlcená nervová soustava potřebuje často nejdříve zklidnit, zdrojovat a dočerpat se, než nám umožní některé prožitky propustit. Propouštění často naopak potřebuje jistou intenzitu. Při praxi, kterou bych vás ráda provedla, pokud dovolíte, jde tedy o alchymii klidu a intenzity. Změnu poznáme, promění se naše vnímání a prožívání sebe sama, naše vztahy i energie. Více informací naleznete na webových stránkách www.yoguimuse.com.

Petra Plutnarová

Jóga a jógové terapie, meditace, reiki

Martina Kulíšková

Seznamte se

K józe jsem se dostala zhruba v 17ti letech. Tenkrát jsem navštěvovala lekce jógy jen kvůli pár závěrečným minutám – relaxaci a meditaci, ve kterých jsem našla veliké zalíbení. Po nějakém čase jsem se začala o práci s tělem zajímat více. Udělala jsem si certifikaci a začala vést lekce Hatha jógy, jógu pro děti a později i jin jógu a další styly více zaměřené na jemnější pohyb. Mou velikou vášní je aromaterapie. Esenciální oleje jsem začala propojovat s pohybem, a tak se esence postupně staly neoddělitelnou součástí téměř každé mé jógové lekce, zejména pak při jin józe. Přes kameru si společně sice neočucháme krásné vůně, ale mohu Vás s nimi více seznámit skrze online kurzy o aromaterapii, vlivech esenciálních olejů na člověka v několika úrovních a propojení aromaterapie s pohybem. Kromě voňavých kurzů se s Vámi ráda uvidím i na některém online jógovém cvičení. Těším se na shledání, Martina Kulíšková.

Martina Kulíšková

Hatha jóga, Jin jóga, jóga pro děti, aromaterapie

Meera Karanath

Seznamte se

Narodila jsem se v Praze. Při studiu překladatelství v Německu jsem absolvovala v roce 2006 dvouroční učitelský kurz jógy. V průběhu své učitelské praxe jsem si uvědomila důležitost individuálního přístupu ke svým studentům a v roce 2007 jsem absolvovala jednoroční kurz jógové terapie u svého budoucího manžela. Od té doby se snažím společně s ním žít a šířit moudrost jógy. V roce 2009 jsme se rozhodli přestěhovat do jižní Indie a tam jsme společně založili charitativní organizaci Arsha Yoga Gurukulam (www.arshayoga.org), která má za cíl šířit jógu mezi místní prosté lidi, kteří jinak nemají šanci k józe přičichnout. Na jaře se vracím, tak jako vlaštovky, domů do Čech. S manželem máme dceru Gayatri. Ve svých hodinách nekladu důraz na fyzickou náročnost cvičení, ale spíše na osobní prožitek každého z lidí na hodině, který bude dozajista zcela rozdílný. Mým cílem je zprostředkovat tento prožitek tak, aby ho mohli lidé vnést i do svého každodenního života a vykročit na cestu osobního rozvoje. V poslední době se orientuji na práci se ženami a návrat k jejich esenci. Inspirací v mém životě jsou osobnosti od svatých indických mužů až po moji babičku a dceru. Ve volném čase ráda pozoruji, konverzuji, zpívám a tančím. FB: Sakti Sadhana/ Arsha Yoga, Whattsapp: +420-776193556

Meera Karanath

Yin yoga, Individual yoga therapy, Kirtan, Mantra chanting and Vedic meditation

Aneta Soukupová

Seznamte se

Pohyb je pro mne o harmonii a sebepoznávání. Má své zákonitosti a pravidla. Abychom se mohli zdravě hýbat, je důležité naučit se vnímat své tělo. Nejdříve si uvědomit, že máme lopatku, pánev, hrudník nebo chodidlo, ty naprosto samozřejmé věci, až poté s nimi můžeme začít pracovat. Tělo nám samo sdělí spoustu věcí. Bolest je červenou kontrolkou, je to varováním, které nás upozorňuje: „Takhle už ne, začni mě, prosím, používat jinak“. Než přijde bolest, tělo s námi mluví a upozorňuje nás, co se mu líbí a co ne. Stačí mu jen pozorně naslouchat a respektovat jej. Někdy je cesta krátká, někdy však delší. Říká se, že cesta je cíl. Cesta poznání našeho těla je krásná. I když si často si myslíme, že je potřeba udělat velmi mnoho, abychom vyřešili nějaký problém, nemusí tomu tak být. Často stačí jen maličký krůček, jako změnit určitý návyk či zažitý stereotyp, a změna může být obrovská.

Aneta Soukupová

Fyzioterapeutka

Martin Wagenknecht

Seznamte se

Józe se věnuji od roku 2008, kdy mě naprosto uchvátila ashtanga vinyasa jóga a její dynamičnost a „tah na branku“. V letech 2012–2014 jsem třikrát (vždy na více než tři měsíce) pobýval v jihoindickém Mysore, hlavním městě ashtanga vinyasa jógy. Tam jsem byl certifikován k výuce první (2012) a druhé série (2014). Abych rozšířil voje povědomí o jiných jógových směrech, jógové filosofii a hlubších souvislostech jógové praxe a fungování lidského těla jsem studoval a úspěšně zakončil kurz učitele hatha jógy II. třídy České akademie jógy ve spolupráci s FTVS (2015). Vedle toho jsem absolvoval kurz súfijské jógy Borise Tichanovského (2015), v rámci sebepoznávání jsem pobyt ve tmě dle tibetského rituálu jangtik (třikrát v období 2014–2015) a kurz shiatsu (2017 a 2019). V současné době se vedle jógy věnuji také qigongu. Všechny získané zkušenosti se doplňují a vytvářejí paletu různých přístupů, jež mi umožňují vybrat ten nejvhodnější pro daný okamžik a danou osobu nebo skupinu. Všechny získané zkušenosti se doplňují a vytvářejí paletu různých přístupů, jež mi umožňují vybrat ten nejvhodnější pro daný okamžik a danou osobu nebo skupinu. Ve svém pojetí se snažím o celostní přístup. Chci, aby praxe jógy měla dvojí přesah: na jedné straně směrem k principům zdravého pohybu a hledání optimálního nastavení těla a jeho osy, což nás na druhé straně pomáhá dostat do kontaktu s tím, co nás přesahuje. Nejde o ásanovou ekvilibristiku, ale o výsledný stav – tím by měla být harmonie a klid. K tomu patří i humor a laskavý nadhled. Bez nich je jakákoliv činnost mrtvá. Jógu nevyjímaje. „Jóga je cesta, která nikdy nekončí, ale mnohokrát začíná.“ Více informací naleznete na webových stránkách www.tao-yoga.cz.

Martin Wagenknecht

Vinyasa yoga, hatha yoga, qigong